Gerçek bir nargile keyfi yapmak içim hangi hangi nargile tütününü satın almalıyım? Profesyonel bir seçim yapmak için, hangi nargile tütününün en iyisi olduğunu bilmek ve hangi oromayı seçeceğini bilmek çok önemli.

Hangi nargile tütününü seçmeliyim ?

Nargile tütününde üç tütün çeşidi kullanılır:

  1. Virginia – büyük kesimler;
  2. Burleigh – küçük kesikler;
  3. Oryantal – orta kesilmiş yaprak.

Tütünün gücü de bu çeşitlere bağlıdır. Burleigh yaprakları koyu ve çok kuvvetli bir karışım oluştururken, Virginia hafif ve hoş bir tat bırakır.

En iyi nargile aroması çeşidi hangisidir ?  temel özellikleri nedir ?

Nargile tütünlerinin içinde hangi tütünün daha iyi olduğunu öğrenmek zordur. Birçok parametreye dikkat etmek gerekir. Bazı tatlar kişiye göre değişebilir. Nargile için hangi tütünün en iyisi olduğunu öğrenmek ister misiniz?

Nargile tütününün iyi olduğunu gösteren özellikler:

  • Yaprak kesimi;
  • Duman seviyesi;
  • Lezzet çeşitliliği;
  • Isıya dayanıklılığı;
  • Islanma seviyesi;
  • Şerbet ve diğer parametreler.

Hangi nargile tütünü nasıl seçilir: Kesim

Tütün hava geçirmez bir kutuda paketlenmeli. Dilimlemeleri büyük, orta veya küçük olabilir. Üretici büyük veya orta yapraklı üretiyorsa, kullanmadan önce bunları bir bıçakla küçük küçük kesebilirsiniz.

Nargile tütünü: sertlik seviyesi nasıl seçilir?

Bu parametre nargile tütününün nikotin seviyesine bağlıdır. Nikotin seviyesi ne kadar yüksekse, tütün yaprakları o kadar güçlüdür ve bunun tersi de geçerlidir. Bir nargile için ne tür tütün satın alacağınızı düşünüyorsanız, o zaman yüksek nikotin seviye önemlidir. Birçok üretici aynı anda birkaç farklı ürün serisi sunar: nikotinli ve nikotinsiz. tamamen tercihinize bağlıdır.

Yaprakların durumu, karışımın üretimi sırasında yıkanıp yıkanmadığına da bağlıdır. Yıkanmış nargile tütünü yaprakları daha az dayanıklıdır. Ancak yıkanmamış nargile tütünü yapraklarının bile farklı güç seviyeleri vardır. Bir nargile için hangi tütünün en iyi olduğunu belirlemek zordur, çünkü önceden tam olarak gücünü tam olarak hesaplamak imkansızdır.

En iyi nargile tütünü hangisidir ? : duman açısından.

Duman performansu en popüler ve önemli özelliklerden birisi olarak kabul edilir. Duman performansı yüksek olan ürünler daha çok zevk verir, yalka çıkarabilir ilginç numaralar yapabilirsiniz. Yaprakların kesii bu özelliği biraz etkiler, ancak tüm dumanın çoğu şerbet ve aromalardaki ıslanmaya bağlıdır.

Bir nargile için en iyi nargile tütünü hangisidie ? : dayanıklılık açısından

Dayanıklılık da en önemlilerinden biri olarak kabul edilir. Tütün karışımının kıvama gelmesi için ne kadar kömür koymanız gerektiğini tütünün dayanıklılığına bağlıdır. Örneğin, kullandığınız tütün yüksek ısıya dayanıklıysa ve çabuk hazırlanıyorsa, silikon kaseler ve daha az kömür kullanılır. Nargile tütününün ısı direnci, demlenmesi ve kesime de bağlıdır. Hangisi nargile tütününü en iyi ve en dayanıklı olduğunu tahmin etmek zordur: ısıya dayanıklı mı değil mi? Hemen yanmayan çeşitlerin yüksek performans verdiği görülür.

Hangi nargile tütünü daha iyidir ? : Tat açısından

Bu özellik, karışımın aromanın tadının nargile içme sürecinde ne kadar güçlü ortaya çıktığını gösterir. En iyi nargile tütün aroması hangisidir? Bu sorunun tek bir cevabı yoktur, çünkü herkes kendi takdirine göre seçer. Tadı tamamen doğal veya bir şekilde kimyasal olabilir. Tekli aromalar veya mixler vardır. Her şey üreticinin hangi tadı kullandığına bağlı. En iyi nargile tütünü hangisi ? Tamamen sizin damak tadınıza hengi nargile aromasını seveceğinize bağlı.

En güzel nargile tütünü hangisi : ısınma açısından ?

Bu parametre kullanılan şerbete ve farklı aromalara bağlıdır. Karışımda çok fazla şerbet varsa tadı daha zengin olur ama çok fazla nemlendirmemelisin. Aksi takdirde, çok az duman alırsınız ve herkes bundan hoşlanmaz.

En güzel en kaliteli nargile tütünü hangisidir?

Buna cevap vermek oldukça zor. Mesele şu ki, Her kesin kendi damak tadı vardır. Farklı en güzel nargile tütününü bulmak içim üreticilerin birçok ürününü denemeniz gerekecektir. Birçok insan forumlarda ve internette yazıyor: lezzetli bir nargile tavsiye ediyor. Bunu yaparken insanların çok farklı tercihleri ​​olabileceğini unutuyorlar. Doğru markayı ve tadı kendiniz bulmaya çalışın, farklı karışımları ve sade tatları deneyin. İlginç bir şekilde, farklı markaların aynı aromaları bambaşka olabiliyor.

Yeni başlayanlar için, popüler markaların hafif karışımlarıyla başlamalarını öneririz. En iyi markalar, şerbeti güzel, dumanlı ve güzel mixlere sahip aromalar sunar.

En iyi nargile tütünü markaları hangileri ?

Jibiar, Tumbaki, Adalya, Daim, Kentucky, Al fakher, Nakhla, Şerbetli ve sitemizdeki diğer bir çok marka oldukça iyidir. Özellikle sitemizde sizlere en iyi markaları sunuyoruz.

Bir nargile tütün tadının nasıl seçileceği tamamen bireyseldir. Ancak seçim yaparken damak zevkinizi göz önünde bulundurun.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.